KADROMUZ

Eğitim Kadromuz

Değerli Velilerimiz ,

ide okulları, eğitim hayatına taze bir soluk getirmek amacıyla, aynı heyecanı taşıyan deneyimli eğitimciler tarafından kuruldu. Olumlu örneklerden yola çıkmak ne kadar önemli ise, hatalardan ders alınmasının da aynı derecede değerli olduğuna inanarak, bugüne kadar deneyimlediklerimizin içinden en iyi uygulamaları seçip bir araya getirdiğimiz bir eğitim ortamı planladık. ide’nin odağında öğrenci ve öğretmenlerimizin mutluluğu yer almaktadır. Biz ide’de hem öğretmenlerimizin, hem de öğrencilerimizin okula gelmekten mutluluk duymalarını, bir öğrenme topluluğu oluşturmalarını ve öğrenmekten haz duymalarını hedefliyoruz.

Bilgiye ulaşmanın son derece kolay olduğu teknoloji çağında, öğrencilere bilgi yüklemek yerine, onlara yaşam becerileri kazandırmanın önemine inanıyoruz. ide’de her öğrenci değerlidir, güvendedir ve saygı görür.

Sevgili ide’liler, öğrenme heyecanınızın hiç bitmemesini dileriz.

Dilek Yakar
ide okulları, Okul Müdürü / Eğitim Direktörü

Dilek Yakar, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra, Üsküdar Amerikan Lisesinde İngilizce öğretmeni olarak çalışmaya başladı.

1997 yılında 8 Yıllık Kesintisiz Eğitim Kanununun çıkması ile birlikte, Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın açtığı Üsküdar SEV İlköğretim Okulu’na kurucu müdür olarak atandı. Üsküdar SEV İlköğretim Okulu’ndaki 15 senelik müdürlük görevinden sonra, Vakıf Genel Müdürlüğünde SEV İlköğretim Okulları Eğitim Koordinatörü olarak görev yapmaya başladı. 2015—2016 eğitim yılında Vakıf bünyesinde yer alan dört lise (Üsküdar Amerikan, SEV Amerikan, İzmir Amerikan ve Tarsus Amerikan liseleri) ile liselerin bulunduğu illerde açılmış olan ilköğretim kurumlarından sorumlu Eğitim ve Eğitim Geliştirme Koordinatörü olarak çalıştı.

Sayın Veliler,
“Bizim zamanımızda...." diye başlayan cümlelerden uzak durulması gerektiğine inandım hep. Eskinin değerlerini, geleceğin bilinmeyenleri ile buluşturmalı eğitim.

Kimisi için öğretmenlik bir meslek, kimisi için öğrenmenin hiç bitmediği bir olgu, kimisi için de üretmek, keyif almak ve mücadele etmek kavramlarının birleştiği alan. Ben sonuncu grubun bir üyesiyim. Hep daha farklı,  daha keyifli nasıl yapılabilir, nasıl olmalı sorularının düşünüldüğü ve anlam bulduğu bir ortam. Ben 22 yıldır bu ortamı solumaktan mutluyum. Lisans, yüksek lisans, eğitim materyalleri üretmek bu ortamın katma değerleri benim için. Ve nihayet işte budur diyeceğim bir okulun temelinin atıldığı bir fikrin katılımcısıyım. Bizim ve bizimle birlikte olacak minik kalplerin mutluluğunun esas alındığı bir oluşum. Düşüncesi bile çok heyecanlı… 

Fatma Akpınar
İlkokul Müdür Yardımcısı

Fatma Akpınar, Celal Bayar Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdikten sonra kısa bir süre devlet okullarında çalıştı, daha sonra MEF Okullarında 5 yıl sınıf öğretmenliği, 3 yıl müdür yardımcılığı görevi yaptı. Bu süre zarfında Yeditepe Üniversitesinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümüne devam ederek yüksek lisans derecesini aldı.
2006-2015 yılları arasında sırasıyla Üsküdar SEV İlkokulunda sınıf öğretmeni, akademik koordinatör ve Sağlık Eğitim Vakfı Genel Müdürlüğünde eğitim uzmanı olarak görev yaptı. Öğretmenlik ve yöneticilik görevlerinin yanı sıra eğitim materyalleri üretme ve inceleme görevlerini de mesleği ile birlikte sürdürdü.   Red House Kidz yayınevine ait Deyim Kartları,  Red House Kidz Çocuk Kitapları ve ABM yayınlarına ait çocuk kitaplarının çalışmaları, Eğlen-Öğren çalışma kitaplarının müfredata uygunluğunun denetlenmesi bu alandaki çalışmaları arasındadır. 

Değerli ide Velisi, sevgili Öğrencim...
Bu yazıyı okuyorsanız doğru yerdesiniz... 
90’lı yılların başında mesleğe ilk adım attığım günlerde babam meslekte 30 yılını çoktan devirmiş bir başöğretmen idi benim için. Ondan aldığım ilk ders bütün öğretmenlik hayatıma yön verdi : “Nasıl bir öğretmen olmak istiyorsan ol, ama asla öğrencilerinin gözündeki feri, pırıltıyı söndürme.”  

Yıllar ilerledikçe öğrencilerim bana yeni bir şey daha öğretti. “Öğretmen daima sınıfın en çalışkan öğrencisi olmak zorundadır, yeni şeyler öğrenmekten asla vazgeçmemelidir!” Bir taraftan onlarla Matematik dersi yaparken, diğer taraftan farklı yazılım dillerini öğrenmek bunlardan biridir mesela. Her yeni yazılım dili için ders çalışırken yeniden öğrenci olup öğrenmenin sürecini tekrar hatırladım; hep öğrenci kalmaya karar verdim…
ide okulları fikrini ilk duyduğumda yaşadığım heyecan yeniden yıllar öncesine döndürdü beni. Nihayet yıllardır hayalini kurduğum, kuruluşunda fikirlerimi ortaya koyabileceğim, oluşumunu ve gelişimini öğrencilerimle birlikte tamamlayacağım yenilikçi bir okul fikri… 
Bütün bu nedenlerle,  tıpkı sizin gibi ben de doğru yerdeyim…

Melih Ertunç
Ortaokul Müdür Yardımcısı 
   
Melih Ertunç, İnönü Üniversitesi Matematik Bölümünü bitirdikten sonra, 15 yıl süreyle lise ve üniversite giriş sınavlarına öğrenci hazırlayan farklı dershanelerde matematik öğretmenliği ve zümre başkanlığı yaptı. 2006 yılında Üsküdar SEV Ortaokulunda matematik öğretmeni olarak başladığı görevini,  2017 yılına kadar SEV İlköğretim Kurumları Matematik Koordinatörü ve Üsküdar SEV Ortaokulu Akademik Koordinatörü olarak devam ettirdi.
Aynı zamanda dijitalleşen dünyada  Apple iOS Developer olarak iPhone ve İPad aplikasyonlarının üretiminde görev aldı. Halen lisanslı Apple Developer unvanına sahip olup, AppStore’da yer alan 10 ayrı uygulamanın yazılımcısıdır.

Gülsen Alemdar
Uzman Psikolog / Danışman

Gülsen Alemdar, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olduktan sonra,  İstanbul Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Gelişim Nörolojisi alanında yüksek lisansını tamamladı.
Mezun olduğu üniversitede üç yıl gönüllü psikolog olarak çalıştıktan sonra, eğitim dünyasına Terakki Vakfı Okullarında rehber öğretmenlik yaparak girdi. Daha sonra özel anaokullarında psikolog, danışmanlık merkezlerinde psikoterapist olarak çalıştı.
1998- 2014 yılları arasında Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu okul öncesi sınıflarının yöneticisi olarak görev aldığı sürede hem müfredat geliştirilmesi, hem de öğrencilerin sosyal-duygusal gelişimlerinin takibi konusunda çalışma arkadaşlarına önderlik etti.
 WISC 4, CAS gibi testlerin sertifikasyonlarına sahip olup,  psikoterapist olarak çalışmaktadır.

Semire Kopmaz

Okul Öncesi Öğretmeni

Semire Kopmaz Kadıköy Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünü bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.  
Mezun olduktan sonra bir süre özel anaokullarında görev yaptı. 1999 - 2007 yılları arasında Üsküdar SEV İlköğretim Okulunda okul öncesi öğretmeni olarak sekiz yıl çalıştı. Özel Irmak Anaokulunun kuruluş aşamalarında bulundu ve aynı kurumda yedi yıl boyunca öğretmen olarak çalışmaya devam etti. Son iki sene Avrupa Koleji İnovasyon Okulunda anaokulu öğretmeni olarak çalıştı.
Mutfak ve pastacılık sanatıyla da ilgilenen Semire Kopmaz, ide öğrencileri ile mutfak atölyesinde çalışmayı heyecanla beklemektedir.

Özlem Alaçam

Okul Öncesi Öğretmeni

Özlem Alaçam, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra, Yeditepe Üniversitesinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisans yaptı. 

13 yıllık meslek hayatında, aralarında Marmara Koleji, TED İstanbul Koleji ve Neslin Değişen Sesi Anaokulunun da bulunduğu özel okullarda okul öncesi öğretmeni olarak görev yaptı. Son dört yıldır da Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği Merak Eden Çocuk Moda İlkokulunda çalıştı.    

İlköğretime hazır oluş ölçeği uygulayıcı sertifikasına sahip olan Özlem Alaçam, sosyal, duygusal ve bilişsel yönden birinci sınıfa hazırlayacağı ide okul öncesi öğrencileri ile tanışmak için sabırsızlanmaktadır.

Gizdem Ramsey

Sınıf Öğretmeni

Gizdem Ramsey, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun olduktan sonra, Yeditepe Üniversitesi, Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Yabancı dilini geliştirmek için bir sene boyunca Amerika’da Texas Üniversitesinde (TCU) İngilizce eğitimi aldı. Amerika'da yaşadığı dönemde “Cook Children” çocuk hastanesinde gönüllü olarak çalıştı. Çocukların yaptıkları resimlerle hastanede sergiler açarak, onlara kendilerini ifade edebilmeleri için fırsatlar yarattı.
MEF Okullarında başlayan 13 yıllık öğretmenlik hayatına Türkiye’nin önde gelen özel okullarında çalışarak devam etti. Üsküdar SEV İlkokulunda sınıf öğretmenliğinden sonra, Akademik Koordinatör olarak çalıştığı iki yıl boyunca "Yaratıcılık" ve "Düşünme Becerileri" derslerinin yanı sıra, farklı akademik çalışmaların da planlanmasında, etkinliklerin hazırlanmasında ve uygulanmasında öğretmenlere liderlik etti.
Değişimi, yaşam boyu öğrenmeyi hayat felsefesi olarak benimseyen Gizdem Ramsey’in en önemli hedeflerinden biri,  zenginleştirilmiş, dinamik bir müfredat hazırlayarak ide öğrencilerini geleceğe hazırlamaktır.

Neşe Keskin

Sınıf Öğretmeni

Neşe Keskin 18 Mart Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 
1989 yılında resmi okullarda başladığı görevine 1999-2005 yıllarında MEF Okullarında, 2005-2017 yıllarında da Şişli Terakki Vakfı Okullarında devam etti. 
Öğretmenlik kariyeri boyunca aldığı çeşitli eğitimlere ek olarak, önümüzdeki yıl yazarlık eğitimi de almaya başlayarak öğrencilerine hayat boyu öğrenmenin önemini modelleyecektir.  
Çocukların birbiriyle rekabet etmek yerine, birbirlerine saygı duyarak, yardımlaşarak dengeli bir biçimde ve çok yönlü olarak gelişmelerini amaçlayan, Neşe Keskin ide öğrencileri ile buluşmayı, onlara eğitim serüvenlerinde eşlik etmeyi diğer öğretmenleri gibi heyecanla beklemektedir.

Mürvet Ozan

Sınıf Öğretmeni

Mürvet Ozan, Denizli Öğretmen Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Anadolu Üniversitesi Türkçe Bölümünde lisans derecesini tamamladı. Resmi okullarda başladığı görevine 1998-2017 yıllarında Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu’nda devam etti. Bu süre zarfında sınıf öğretmenliği görevinin yanı sıra, PASS alanlarına yönelik bireysel destek çalışmalarını yürüttü. Ayrıca Yaratıcılık ve Proje Derslerinin yapılandırılması ve sınıf içinde uygulanmasında görev aldı. Mürvet Ozan tecrübesini ve bilgi birikimini ide öğrencileri ile paylaşmak üzere aramıza katılmıştır.

Şükran Angay

Düşünme Becerileri ve Bilişsel Destek Eğitimi Öğretmeni

Şükran Angay, Marmara Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun olduktan sonra,  “Özel Öğrenme Güçlüğü Tanısı Almış ve Almamış Öğrencilerin Sosyal-Duygusal Uyum Süreçlerinin Karşılaştırılması” konulu yüksek lisans tezini vererek Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji Bölümünde yüksek lisansını tamamladı.   

2008-2009 yılları arasında Yard. Doç. Dr. Tamer Ergin’den PREP Bilişsel Müdahale Eğitimi, Düşünme Becerileri ve Yaratıcılık eğitimi aldı. 2009 yılından bu yana Uzm. Psikolojik Danışman Meltem Canver Kozanoğlu’ndan düzenli olarak Görsel Algı ve PASS Teorisi süpervizyonu almaktadır. 2016 yılından itibaren Pedagog Güzide Soyak’tan özel öğrenme güçlüğü ve akademik becerilerde zorluk yaşayan çocuklar ile ilgili süpervizyon almaktadır. 

9 yıldır Bilişsel Destek Öğretmeni olarak görev yaptığı Üsküdar SEV İlkokulunda, akademik çalışmalarda zorlanan öğrencilerle başarılarını etkileyen alanlara yönelik bireysel ve küçük grup çalışmaları yürüttü. PASS teorisine göre sınıfların öğrenme ihtiyaçlarını belirleyip, bu alanları destekleyici sınıf içi uygulama çalışmaları yaptı.  

Şükran Angay amacını hem düzenli eğitim alarak kendini geliştirmeye devam etmek, hem de ide öğrencilerinin bilişsel becerilerini destekleyerek onları akademik, sosyal ve duygusal yönden güçlendirmek olarak tanımlamaktadır. 

Uzman Psikolog Eda Yılmazer

Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Eda Yılmazer, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra, Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümüne devam etti. Psikoloji dalındaki lisans eğitimini Yüksek Onur Derecesiyle tamamladıktan sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesinde Uygulamalı Psikoloji Bölümünde yüksek lisans programını tamamlayarak uzmanlığını aldı. Daha sonra Üsküdar Üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında devam ettiği doktora eğitiminde tez aşamasındadır. Davranış Bilimleri Enstitüsünde Mesleğe Hazırlık ve Staj, Aile Terapisi, Terapistin Alet Çantası isimli eğitimlerden sertifikalarını aldı. Emel Stroup tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Terapiler eğitiminin tüm modüllerini tamamladı. Bağımlılık riski taşıyan genç ve yetişkinlere yönelik müdahale ve tedavi kapsamında ‘’Terapistler için Madde Bağımlılığı Eğitimi’’ aldı. Danışmanlık merkezlerinde çocuk-ergen ve aileleriyle terapist olarak; sosyo-ekonomik düzeyi düşük, dezavantajlı çocuk ve ergenlerle de gönüllü psikolog olarak çalıştı, ailelerine ihtiyaçları doğrultusunda seminerler verdi. Çeşitli makaleleri de yayınlanan Eda Yılmazer Fenerbahçe Kolejinde sekiz yıl görev yaptı. Eda Yılmazer ide okullarının kıymetli öğrencilerinin sosyal, bilişsel, duygusal ve akademik gelişim yolculuklarında yanlarında olmayı heyecanla beklemektedir.

Dilek Tamer

Türkçe Öğretmeni

Dilek Tamer, Çukurova Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümünde tamamladı. 
Ailesinin görevi nedeni ile farklı illerde görev yaptıktan sonra İstanbul’a gelerek Özel Doğuş Eğitim Kurumlarında çalışmaya başladı.  Üç yıl boyunca bu kurumda Türkçe öğretmeni, 5 ve 6. sınıflar seviye koordinatörü olarak görev yaptıktan sonra 2014 yılında Eyüboğlu Eğitim Kurumlarına geçti.  2014-2017 yılları arasında Eyüboğlu Eğitim Kurumlarının Ataşehir Kampüsünde 5-6. sınıflar Türkçe öğretmenliği, 5 ve 6. sınıflar seviye koordinatörlüğü yaptı.
Dilek Tamer‘in çalışmalarındaki amacı, ide öğrencilerinin ana dil dersi temel beceri ve kazanımlarına ulaşmada üst düzey performans gösterebilmeleri ve ana dillerini doğru ve etkili kullanabilmeleri için onları Türk ve dünya edebiyatından sıra dışı, ezber bozan, estetik zevk geliştirecek; klasik ve çağdaş edebi metinlerle buluşturmaktır. 

Melih Ertunç

Matematik Öğretmeni

Melih Ertunç İnönü Üniversitesi Matematik Bölümünü bitirdikten sonra, 15 yıl süreyle lise ve üniversite giriş sınavlarına öğrenci hazırlayan farklı dershanelerde matematik öğretmenliği ve zümre başkanlığı yaptı. 2006 yılında Üsküdar SEV Ortaokulunda matematik öğretmeni olarak başladığı görevini, 2017 yılına kadar SEV İlköğretim Kurumları Matematik Koordinatörü ve Üsküdar SEV Ortaokulu Akademik Koordinatörü olarak devam ettirdi.
Aynı zamanda dijitalleşen dünyada Apple iOS Developer olarak iPhone ve İPad aplikasyonlarının üretiminde görev aldı. Halen lisanslı Apple Developer unvanına sahip olup, AppStore’da yer alan 10 ayrı uygulamanın yazılımcısıdır.

Banu Saruhan

Fen Bilimleri Öğretmeni

Banu Saruhan, Marmara Üniversitesi Kimya Öğretmenliği Bölümünü bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi Fiziksel Kimya Bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Fizikokimya Bölümünde doktora çalışmalarına devam etmektedir.

İlk iş deneyimi olan dershanelerde çeşitli seviyelerde fen ve kimya öğretmenliği yaptı; lise ve üniversite giriş sınavlarına öğrenci hazırladı. 2007 yılında fen bilimleri öğretmeni olarak çalışmaya başladığı Enka Okullarında, 2017 yılına kadar öğretmenliğin yanı sıra 5-8. sınıflar seviye koordinatörlüğü de yaptı.
Banu Saruhan ide okullarında yenilikçi, sürekli gelişen, özgüven sahibi, akademik yönden donanımlı bireyleri hayata hazırlayacak bir takımın üyesi olacağı ve yeni fikirler ile geleceğe yolculuk edeceği için heyecan duymaktadır.

Tesfire Güneş

Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Tesfire Güneş, Osmangazi Üniversitesi Tarih Bölümü mezunu olup, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ana Bilim Dalında tamamlamıştır.

1998 yılında Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesinde Tarih ve İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersleri öğretmeni olarak başladığı görevine, 2009 senesinden sonra Üsküdar SEV Ortaokulunda Sosyal Bilgiler, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersleri öğretmeni olarak devam etti.

Tesfire Güneş, öğrencilerini Atatürk İlke ve Değerleri‘ne bağlı, demokrasiye, insan hak ve özgürlüklerine duyarlı bireyler olarak yetiştirmeye ide okullarında devam edecektir.

Kimberly Karasu

İngilizce Öğretmeni

Kimberly Karasu Colorado State Üniversitesinden lisans derecesinin yanı sıra Teaching English as a Foreign Language (TEFL) sertifikasına sahiptir.
Amerika’da dört sene öğretmenlik yaptıktan sonra, eşiyle birlikte Türkiye’ye gelerek Keystone International School kadrosunda küçük yaş öğrencilerinin İngilizce öğretmeni olarak görev yaptı.
Kimberly Karasu 2017-2018 eğitim yılında ide Okullarında İngilizce öğretmeni olarak görev yapacaktır.

Jan Horacek

İngilizce Öğretmeni

Jan Horacek İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Dünya Tarihi alanında lisans ve yüksek lisans derecelerine sahip olup, İngiliz ve Amerikan Edebiyatı alanında doktora çalışmasında tez aşamasındadır.
Yurt dışında öğretmenliğin yanı sıra, çeşitli ülkelerde düzenlenen konferanslara konuşmacı olarak katıldı, sunumlar yaptı. 2015-2017 yılları arasında Eyüboğlu Okullarında İngilizce öğretmeni olarak çalıştı.
Jan Horacek İngilizce öğrenme yolculuklarında ide öğrencilerinin yanında olacağı için heyecan duymaktadır.

Alim Keskin

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Alim Keskin, Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Öğretim Teknolojileri ve Eğitmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Eğitim teknolojileri konferanslarına konuk konuşmacı olarak katılmaya öğrenim hayatı sırasında başladı ve hâlâ devam etmektedir. Mezun olduktan sonra çalışmaya başladığı, sektöründe öncü bir kurumda Kodlama, Lego-Robotik, 3 Boyutlu Yazıcı ve Elektronik eğitimleri verdiği 5-16 yaş aralığındaki çocuklarla çeşitli yarışmalara katılarak ödüller kazandı. Çocuk eğitimlerinin yanı sıra, teknolojinin sınıf ortamına daha verimli bir şekilde entegre edilebilmesi için, eğitimde teknoloji kullanımı ile ilgili birçok öğretmen eğitiminde eğitmen olarak aktif rol aldı. Alim Keskin, okul öncesinden başlayarak tüm ide öğrencilerini yeni nesil teknolojileri ile tanıştırarak çocukların gelecekleri için sağlam bir temel oluşturmayı amaçlamaktadır.

Oya Mete Yener

Görsel Sanatlar Öğretmeni

Oya Mete Yener, lisans derecesini Marmara Üniversitesi Resim-iş Öğretmenliği Heykel Ana Sanat Dalında, yüksek lisansını ise İspanya’da Madrid Complutense Üniversitesi‘nde (UCM) Çağdaş Plastik Sanatlarda Teori ve Pratik üzerine yaptı. 

Art Terapi, Dışavurumcu Sanat Terapisi, Benlik Özdeşim Nesneleri Olarak Totem, Maske ve Kukla, Hikâye ve Metaforun Dışavurumcu Sanat Terapisinde Kullanımı, Dans Hareket Terapisi ve Sanat Terapisi eğitimleri aldı. Üstün Zekâlılar Enstitüsü’nde, California Üniversitesi destekli Üstün Zekâlı/Yetenekli Çocuklar Eğitmenliği Programı’nı tamamladı.

Borusan Kültür Merkezi’nde “Müziğin Rengi” ve “Baskı Atölyesi”nde çocuklarla birlikte çalıştı; Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda seramik dersleri verdi. 
Sanat öğretmeni olarak göreve başladığı Enka Okullarında on iki yıl çalıştıktan sonra son iki yılını Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği Merak Eden Çocuk Moda İlkokulunda çalışarak geçirdi. Sanat öğretmenliğinin yanı sıra sanat çalışmalarına devam ederek çeşitli karma sergilere katıldı. Sanat dersleri dışında, geri dönüşüm projeleri, Oyuncak kukla yapımı, stop-motion atölye çalışmaları sürdürdü. 

Oya Mete Yener, ide öğrencilerinin yaratıcılıklarını ortaya çıkarmayı, estetik duygularını geliştirmeyi, onları sanatı bilerek, anlayarak inceleyen bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Aylin Erenbaş Omay

Müzik Öğretmeni

Aylin Erenbaş Omay, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarından mezun olduktan sonra, yine aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini Sahne Sanatları-Opera-Şan ve Piyano branşlarında tamamladı.

Sanat hayatına 1995 yılında Cemal Reşit Rey Konser Salonu Opera Korosunda başladı. Yedi yıl süreyle CRR Konser Salonunda konser, senfoni ve operalarda şan sanatçısı olarak görev yaptı. Sanat hayatına devam ederken, bir yandan da Üsküdar SEV İlköğretim Okulunda on beş yıl süreyle müzik öğretmenliği yaparak piyano, gitar, keman perküsyon ve koro branşlarında eğitimler verdi.  

Aylin Erenbaş Omay, ide öğrencilerini sanata ve sanatçıya değer veren bireyler olarak yetiştirmeyi, müzik alanındaki yeteneklerini keşfedip geliştirmelerine destek olmayı amaçlamaktadır.

Cenk Bahadır Kaymak

Satranç Öğretmeni

Türkiye Satranç Federasyonu antrenörlerinden ve uluslararası ELO ratingine sahip olan Cenk Bahadır KAYMAK, yıllardır devam ettirdiği satranç oyunculuğunun yanı sıra Özel Üsküdar SEV, Bilfen, Irmak Okulları gibi okullarda Satranç Öğretmeni olarak görev yapmıştır. Satrancın çocukların eğitimindeki ve düşünsel gelişimlerindeki öneminin farkındadır ve görevinin öncelikle çocuklara satrancı sevdirmek, benimsetmek sonra da centilmenlik sınırları içerisinde sportif başarıların peşinde koşmak olduğuna inanmaktadır.
Türk satrancına birçok minik satranççıyı kazandıran, Cenk Bahadır Kaymak, başarılarına ide okullarında devam etmeyi istemektedir.

Hakan Ekin

Beden Eğitimi Öğretmeni

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulundan mezun oldu. 

Ana branşı yüzme olmakla birlikte, spor ve aile koçluğu, voleybol, basketbol, futbol, sualtı sporları, kids pilates ve spinning branşlarında antrenörlük sertifikasına sahiptir. Lise çağlarında başlayıp on dört sene devam eden profesyonel futbol hayatını, çeşitli futbol takımlarında oynadıktan sonra, taraftarı olduğu Beşiktaş Jimnastik Kulübünde sonlandırdı.
15 sene çeşitli kurum ve kuruluşlarda beden eğitimi öğretmenliği ve bölüm başkanlığı görevlerinde bulundu, spor okullarında koordinatörlük yaptı. Antrenörlüğünü üstlendiği okul takımları ile okullar arası müsabakalarda çeşitli başarılar kazandı. Avrupa Birliği Erasmus Programı kapsamında İspanya, Malta, İngiltere, Portekiz gibi ülkelerde proje lideri olarak ülkemizi temsil etti.  
Hakan Ekin, 2012 yılından beri Ütopya okullarında sürdürdüğü görevine ide okullarında, sporun evrensel kavramı “fair-play” olgusuna sahip, sporu bir yaşam biçimi olarak benimseyen öğrenciler yetiştirerek devam edecektir.