ide BLOG
ide a
KABUL SINAVI
ÖN KAYIT

ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında

ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında

Her alanda sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden ide okulları öğrencileri, sokakta yaşayan hayvanlara destek olmak için “Sevgi ve Sorumluluk Projesi”ni başlattı.

Modern eğitim yaklaşımı, nitelikli kadrosu ve eğitim teknolojilerine yaptığı yatırım ile eğitim dünyasında kendine ayrıcalıklı bir yer edinen ide okulları, sokaktaki dostlarımızı da unutmuyor. ide okulları öğrencileri, sokağa terkedilen hayvanlara karşı farkındalık oluşturmak ve tüm insanların bu konuda duyarlılığını artırmak amacıyla  “Sevgi ve Sorumluluk Projesi”ni başlattı. Bir süre önce ide ailesine katılan sevimli köpek “Pamuk”tan ilham alarak çıkılan bu yolculuk genişleyerek devam ediyor.

Çocuklarımızın daha iyi bir dünyada yaşayabilmesi için doğayı birlikte paylaştığımız dostlarımızı da korumamız gerekiyor. Her gün sokakta yiyecek bulmak için çabalayan yüzlerce sahipsiz köpek bulunuyor. En çok da soğuk kış mevsiminde dışarıda yiyecek bulmakta zorlanıyorlar. Bizler en azından onların karınlarını doyurarak ihtiyaçlarının bir kısmını karşılayabilir ve sevgimizi paylaşabiliriz.

Sokaktaki Dostlarımıza Sevgiyle Yoğrulmuş Kurabiyeler

ide öğrencileri, “Sevgi ve Sorumluluk Projesi” kapsamında, önce 3D yazıcıdan sokaktaki dostlarımızın sevebileceği kemik şeklinde hamur kalıpları çıkardılar. Bu kemik şeklindeki kalıplarla, Glutensiz Organik Un, Kemik Suyu, Elma ve Havuç’tan oluşan malzemelere şekil vererek, sağlıklı ve bir o kadar da lezzetli köpek kurabiyeleri hazırladılar.

Hazırlanan 1.700 adet köpek kurabiyesi, sokaktaki hayvanları besleyen Orman Çocukları Besleme Grubu ve Huysuz İhtiyar aracılığıyla minik dostlarımıza ulaştırıldı. Aynı zamanda bu kurabiyelerle birlikte, Orman beslemesi yapan gönüllülere bağışlanmak üzere, toplamda 250 kilo kuru paket makarna ve tavuk- et suyu toplandı.

Orman Çocukları Besleme Grubu ve Huysuz İhtiyar gibi ormandaki hayvanları besleyen gruplarla iş birliği yapan ide öğrencileri, bu sayede daha çok hayvana ulaştı. Gönüllerden oluşan bu gruplar, Kurtköy, Beykoz gibi alanlarda ormana terk edilmiş hayvanların karınlarını doyurarak yaralarına merhem olmaya çalışıyor. 

Unutmamalıyız ki, dışarda yaşayan her canlının biz insanlara ihtiyacı var. Bu iyilik hareketine siz de katılmak isterseniz, evdeki malzemelerle onlar için mamalar yaparak sizler de sokaktaki dostlarımızı besleyebilirsiniz. İşte “gizli” tarifimiz...

20 Adet Kurabiye İçin Malzeme Listesi

  • 1,5 Kilo Glutensiz Organik Un

  • 750 ml  Kemik Suyu

  • 1 Kilo Elma Rendesi

  • 1 Kilo Havuç Rendesi

  • Yumurta Sarısı Üzeri İçin (İsteğe göre)

Tüm malzemeleri karıştırıp hamur haline getirdikten sonra bir merdane yardımı ile hamuru açıyoruz. Sokaktaki dostlarımızın seveceği kalıplarla şekil vererek 200-250 santigrat derece fırında 25-30 dakika pişiriyoruz.

 

Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama