ide BLOG
ide a
KABUL SINAVI
ÖN KAYIT

ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında!

ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında!

ide okulları olarak temiz ve karşılıksız sevgileriyle dünyayı güzelleştiren tüm canlıları çok seviyoruz. Öğrencilerimizde küçük yaştan itibaren hayvan sevgisini yerleştirmek ve sorumluluk bilincini geliştirmek amacıyla 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününü farklı proje ve etkinliklerle kutladık.

Öncelikle tüm okul olarak kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte sokağa bırakılmış veya barınaklarda yaşayan hayvan dostlarımızın daha fazla bakım ve desteğe ihtiyaçları olduğu bilinciyle #ideÖğrencileriMinikPatilerinYanında etiketi ile kuru mama toplama kampanyası başlattık. Bu kampanya kapsamında hafta boyunca tüm öğrenci, veli ve öğretmenlerimizin katılımıyla toplanan 290 kg mamayı Anadolu yakasında bulunan barınak ve hayvan koruma dernekleri ile paylaşacağız.

Minik patilerimiz sadece dostlarımız değil, acil durumlarda da kurtarıcımız olduğunu unutmadık arama kurtarma köpeği nasıl eğitilir, köpek ırklarından, hayvan sevgisi, köpeklerin beslenmeleri, köpeğinize nasıl eğitim verebilirsiniz, nasıl sağlıklı bir köpek yetiştirebiliriz, arama kurtarma köpekleri ve eğitmenleri, arama kurtarma köpeğinde bulunması gereken özellikler gibi konuları, Sar Arama Kurtarma Derneği’nde arama kurtarma köpeklerini eğiten, İstanbul’un ilk arama kurtarma köpeği Barni’nin de eğitmeni olan Şemsettin Şayan’dan dinledik.

1. Sınıf öğrencilerimizle sokak hayvanlarını nasıl koruyabileceğimiz ve onlar için neler yapabileceğimizi konuşup, videolar izledik. Ardından ‘Siz olsanız sokak hayvanları için neler yapardınız?’ sorusuna kendi resimleri ile cevaplar bulmaya çalıştık, harika resimler ortaya çıktı.

Bir de okulumuzun minik dostu Pamuk ile tüm gün keyifli ve eğlenceli vakit geçirdik.

ide’li Pamuk’un hikayesini merak eden varsa https://bit.ly/3mtuQ4y linke tıklayarak okuyabilir.

Hayvan sevgisinin tek günle sınırlı kalmadığı ve her geçen gün çoğaldığı bir dünya dileğiyle, 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününü kutlu olsun.

ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında! ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında! ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında! ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında! ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında! ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında! ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında! ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında! ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında! ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında! ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında! ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında! ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında! ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında! ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında! ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında! ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında! ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında! ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında! ide Öğrencileri Minik Patilerin Yanında!