ide BLOG
ide a
BURSLULUK SINAVI
ÖN KAYIT

23 Nisan ideverse Evreninde!

23 Nisan ideverse Evreninde!

ide okullarını Metaverse dünyasına geçirmek için Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Bölümümüz ile 8. sınıf öğrencilerimizden oluşan altı kişilik bir ekiple, Minecraft platformunda ide okullarının metaverse dünyasını geçtiğimiz yıl oluşturduk. Hemen ardından hedefler belirlendi, projenin zaman takvimi oluşturuldu ve yaklaşık altı aylık bir plan çıkarıldı. Projenin ilk ayı, ide okullarının metaverse dünyasının hangi platformda kurulacağının kararının verilmesiyle geçti. Hem eğitim hem de öğretim tarafında, farklı yaş gruplarındaki öğrencilerin sürece dahil olabilmesi konusu önceliklerimizdendi. Platform seçimimize öğrencilerimizin verdiği geri bildirimler ışığında karar vererek, Minecraft platformunda ide okulları’nın metaverse dünyasını oluşturduk. Geçen yıl 23 Nisan, 19 mayıs ve 29 Ekim bayramlarının ardından bu yıl ideverse'te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladık. 

Bu yıl 6,7 ve 8. sınıf öğrencilerimizin sürece dahil olmasıyla devam etti. Öğrencilerin geri bildirimleriyle şekillenen bu platformda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenini online dünyaya taşıyarak öğrencilerimizle metaverse evreninde tekrar bir araya geldik. Bu projeye katkı sağlayan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.

23 Nisan ideverse Evreninde! 23 Nisan ideverse Evreninde! 23 Nisan ideverse Evreninde! 23 Nisan ideverse Evreninde! 23 Nisan ideverse Evreninde!