ide BLOG
ide a
BURSLULUK SINAVI
ÖN KAYIT

Cumhuriyetimizin 95. Yılını Coşkuyla Kutladık

Cumhuriyetimizin 95. Yılını Coşkuyla Kutladık

ide okulları öğrencileri günlerdir büyük bir heyecanla hazırlandıkları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını görkemli bir törenle kutladı.

Tüm ide okulları öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmalarıyla başladı.

Küllerinden doğan bir milletin Cumhuriyet’i nasıl ilan ettiğini slayt gösterimi eşliğinde anlatan 7. sınıf öğrencimizden dinledik. ide Ortaokulu öğrencilerinden oluşan okul korosu, ide okulları Türkçe Bölümü tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Oratoryosu’nu seslendirdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş savaşı mücadelesinin anlatıldığı oratoryoda hep bir ağızdan söylenen “Cumhuriyetle nefes alacağız, Cumhuriyetle kök salıp yeşereceğiz. Biz Atatürk gençleriyiz! Cumhuriyetimizi korkmadan, yılmadan sonsuza dek yaşatacağız.” cümleleri salondaki izleyicilerden büyük bir alkış aldı. Oratoryonun son bölümünde ise tüm öğrenciler de “Cumhuriyet Biziz!” diyerek katkıda bulundu.

Törenin devamında, Dans Kulübü öğrencileri harika bir dans gösterisi gerçekleştirdi. İlkokul öğrencilerimizin Kabare dansı ve bale gösterisinin ardından, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin Cumhuiyet Valsi ile keyifli anlar yaşandı. ide korosu, Cumhuriyetimizin 95. yıl kutlamaları için ide okulları Müzik Bölümü tarafında hazırlanan özel repertuar ile Cumhuriyet Valsi, İzmir Marşı ve Samanyolu parçalarını coşkulu bir şekilde seslendirdi.

Tören sonunda, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Afiş Yarışması’nın sonuçları açıklandı. İlk 3’e girenler, ödül ve sertifikalarını okul müdürü ve yardımlarının elinden aldı.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk halkına ve gençlerine emanet ettiği Cumhuriyet’imizin 95. yıl dönümü için düzenlenen tören, 10. Yıl Marşı eşliğinde son buldu.

Cumhuriyetimizin 95. Yılını Coşkuyla Kutladık Cumhuriyetimizin 95. Yılını Coşkuyla Kutladık Cumhuriyetimizin 95. Yılını Coşkuyla Kutladık Cumhuriyetimizin 95. Yılını Coşkuyla Kutladık Cumhuriyetimizin 95. Yılını Coşkuyla Kutladık Cumhuriyetimizin 95. Yılını Coşkuyla Kutladık Cumhuriyetimizin 95. Yılını Coşkuyla Kutladık Cumhuriyetimizin 95. Yılını Coşkuyla Kutladık Cumhuriyetimizin 95. Yılını Coşkuyla Kutladık Cumhuriyetimizin 95. Yılını Coşkuyla Kutladık Cumhuriyetimizin 95. Yılını Coşkuyla Kutladık