ide BLOG
ide a
BURSLULUK SINAVI
ÖN KAYIT

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz…

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde okulumuzda düzenlediğimiz anma töreni ile bir kez daha saygı ve özlemle andık….

Öğrencilerimiz tören öncesinde, Atatürk’e olan minnet ve sevgilerini bir kez daha ifade etmek için Atatürk büstünün önüne çiçek bıraktılar. 10 Kasım saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla tüm yurtta hayat durdu. 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte anma töreni başladı.

Ulu Önder Mustafa Kemal’in Bu dünyadan ayrılışının 81. yılında, onunla bir yolculuğa çıktık bir kez daha. 5. sınıf öğrencimiz Lidya Ela Özmeral’in 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nün anlam ve önemine yönelik yaptığı konuşmanın ardından, 5 ve 6. Sınıf öğrencilerimizden oluşan ide Müzik kulübü öğrencilerimiz piyano ve gitar eşliğinde “Song from a secret garden” parçasında keman performansı sergiledi.

Atatürk 1922 yılında çocuklara, seslenişinde: “Küçük Hanımlar, Küçük Beyler… Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa ulaştıracak sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz çocuklar!” diyerek çocuklara güvenini ve inancını yansıttı. Şimdi o güvendiği öğrencilerimiz de bir şiir ile Atatürk’e seslendi.

ide korosunun seslendirdiği “Resimdeki Atatürk” ve “Mustafam Sensin” şarkılarıyla anma töreni son buldu.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz…