ide BLOG
ide a
BURSLULUK SINAVI
ÖN KAYIT

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz…

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz…

ide'liler olarak Cumhuriyetimizin Kurucu Mustafa Kemal Atütürk'ü aramızdan ayrılışının 84. Yılında  saygı, sevgi ve büyük bir özlemle andık..

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılmasının 84. yılında olabilecek en güzel şekilde anmak için okulumuzun bahçesinde toplandık. Bu anlamlı günde, Atamızın sevdiği şarkılarla beraber okulumuza giriş yaptık. Ardından saat 09:02’de Atatürk’ün kendi sesinden Nutuk’un bir bölümünü dinledik. Saat tam 09:05’te ulu önderimizin aziz hatırasına saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşımızı okuduk ve Atamızın heykelinin önünde saygı geçişi yaparak, O’na çiçeklerimizi sunduk.


10 Kasım Atatürk’ü anma programımız, öğrencilerimizden Irmak Tali’nin Türkçe, Bora Gümüşay’ın İngilizce sunumları ile başladı. Törenimiz, 5. ve 6. Sınıf öğrencilerimizin “Şarkılarla Atatürk” adlı koro performanslarıyla devam etti. Sonrasında, sosyal bilgiler zümre başkanımız Tesfire Güneş’in “Rakamlar ve Az Bilinen Yönleriyle Mustafa Kemal Atatürk” adlı sunumunu dinledik. “Türklerin Babası” şiir etkinliği ve “Olmasaydın Olmazdık” adlı yeşil perde çalışmasıyla duygu dolu anlar yaşadığımız anma törenimiz, 5. Sınıf öğrencilerimizin hazırladığı lirik dans gösterisi ile perçinlendi. “Milletin Gözünden Atatürk” adlı anlamlı videoyu da izledikten sonra Atamızı anma törenimizi sonlandırdık.

6. ve 7. Sınıf öğrencilerimiz, Atatürk’ü anma programımız kapsamında, “İlham Veren Cumhuriyet Kahramanları” kitabının yazarı Özlem Özdemir ile bir söyleşi gerçekleştirdiler. Özlem Özdemir’e katılımından dolayı çok teşekkür ediyoruz.Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz… Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz…