ide BLOG
ide a
BURSLULUK SINAVI
ÖN KAYIT

Hareketli Dünya

Hareketli Dünya

Dünyanın devinimleri ile oluşan olayları algılarken korku kültürü içinde kalmadan bilimsel çerçevede yaklaşmak önemli. Bu amaçla, dünyanın oluşumu ve hareketleri üzerine verilen “Hareketli Dünya” isimli seminerde Jeoloji Mühendisi Doç.Dr. Yıldırım Güngör’ü okulumuzda ağırladık.

Dünyanın yaşamını devam ettirebilmesi, dolayısıyla biz canlılar için yaşam alanı olmaya devam edebilmesi için devinim içinde olması gerektiğine değinen Yıldırım Güngör, bu devinimle depremler, çığlar gibi doğal olayların yanı sıra şelalerin, göllerin, verimli ovaların oluştuğunu aktardı.

İnsanoğlu, doğa ile dengeli bir şekilde yaşamını planladığında doğanın tüm güzelliklerinden rahatlıkla faydalanabililir. Ancak başka insanları, canlıları ve de doğayı kandırmaya kalktığımızda bundan en çok dünyanın kendisi zarar görür.

Doç.Dr. Yıldırım Güngör vermiş olduğu seminerde; doğayla uyumlu yaşayabilmek için bilimsel bilgilerin  kullanılmasının gerekliliğinin ve hiç kuşkusuz doğanın gözetilmesinin şart olduğu üzerinde durdu.

Hareketli Dünya Hareketli Dünya Hareketli Dünya Hareketli Dünya Hareketli Dünya Hareketli Dünya Hareketli Dünya