ide BLOG
ide a
BURSLULUK SINAVI
ÖN KAYIT

Lili ve Yedi Çocuğu serisinin yazarı Tülin Kozikoğlu, Yaratıcı Yazarlık Kapsamında Okulumuzdaydı

Lili ve Yedi Çocuğu serisinin yazarı Tülin Kozikoğlu, Yaratıcı Yazarlık Kapsamında Okulumuzdaydı

Birbirinden eğlenceli çocuk kitaplarının yazarı Tülin Kozikoğlu, 5 Ekim Perşembe günü okulumuzda öğrencilerimizle bir araya geldi.

Tülin Kozikoğlu önce bir kitabın oluşum aşamalarından bahsetti. Ardından, Lili ve Yedi Çocuğu serisinin ikincisi olan “Dondurma Yok mu? - Peli” kitabındaki, dondurmayı çok seven ve tek çılgınlığı dondurma yemek olan Peli’nin hikayesini çizimlerle anlattı. Hikaye sonunda kendi çılgınlıklarını resmeden öğrencilerimiz, çizdikleri resimlerle dev bir dondurma külahı yaptı. Sağlıklı ve dengeli beslenmenin öneminin de vurgulandığı etkinlik sonunda, öğrencilerimiz kendilerine ikram edilen dondurmayı keyifle yediler.

İletişim becerilerinin geliştirilmesine yönelik interaktif bir sohbette bulunan ve okudukları kitabın yazarıyla tanışan öğrencilerimiz, aynı zamanda kitaplarını yazara imzalatma fırsatı da buldu.

Tülin Kozikoğlu kimdir?

1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra ABD’de Duquesne Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Çimento ve demir-çelik gibi “ağır” sanayilerde çalıştıktan sonra, kızının doğumuyla birlikte çocuk edebiyatının “hafif” sularına yelken açtı. İlk kitapları (Lili ve Yedi Çocuğu, İletişim) 2010 yılında yayımlanan Kozikoğlu, ayrıca 2011 yılından bu yana okuma ve yazmayı ödev olmaktan çıkarıp oyuna dönüştürdüğü “Keyifle Okuyorum-Özenle Yazıyorum” isimli atölyesinde ilköğretim seviyesindeki çocuklara yaratıcı yazı çalışmaları yaptırıyor ve öğretmenlere yönelik “Çocuklara Yaratıcı Yazı Nasıl Öğretilir?” isimli eğitimi veriyor.

Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama Gorsel Açıklama