ide BLOG
ide a
BURSLULUK SINAVI
ÖN KAYIT

İnternet Dendiğinde Aklınıza Ne Geliyor?

İnternet Dendiğinde Aklınıza Ne Geliyor?

Günümüzde internet okuryazarlığı çok önemli bir olgu olarak karşımıza çıkıyor. Bilinçli ve güvenli bir şekilde internet ortamını kullanabilmek için bu alandaki önemli bazı kelimelerinin anlamlarını bilmemiz gerekmektedir.

Bu sebeple bilişim dersi kapsamında çocuklarımıza interneti daha bilinçli ve güvenli kullanabilmeleri için “İnternet Dendiğinde Aklınıza Ne Geliyor” başlığı altında bir etkinlik yaptık. Bu etkinlik ile birlikte çocuklar internet dünyasındaki akıllarında kalan kelimeleri kategoriler halinde ellerindeki kağıtlara yazdılar. Bu işlem bittikten sonra çocukların yazdıkları üzerinden bilişim öğretmenimiz her çocuğa ayrı ayrı dönüş yaptı. Çocuklar bu dönüşler sonrası etkinlikleri üzerlerinde çalışamaya bir süre daha devam ettiler.

Etkinlik bittikten sonra her çocuk sunum yaparak, yazdıkları kelimeleri arkadaşları ile paylaştılar. Bu sayede her öğrenci, bir diğer arkadaşından internet ile ilgili farklı bir kelime öğrendi.

Etkinlik sayesinde çocuklar internet dünyasındaki önemli kelimeleri öğrendiler, bu sayede artık daha bilinci ve güvenli şekilde internette gezinebilecekler.

İnternet Dendiğinde Aklınıza Ne Geliyor? İnternet Dendiğinde Aklınıza Ne Geliyor? İnternet Dendiğinde Aklınıza Ne Geliyor? İnternet Dendiğinde Aklınıza Ne Geliyor? İnternet Dendiğinde Aklınıza Ne Geliyor?