ide BLOG
ide a
BURSLULUK SINAVI
ÖN KAYIT

Mavisel Yener İle Şiir Atölyesi

Mavisel Yener İle Şiir Atölyesi

ide ortaokulu 6 sınıf öğrencilerimiz, Türkçe dersi güdümlü okuma/şiir inceleme çalışmaları kapsamında, “Şiir Atölyesi” adlı eserin yazarı/şairi Mavisel Yener’le şiiri tanımlamaya çalıştılar; şiirde 4D’ yi (dil, düşünce, duygu ve düşü), eğlenceli söz sanatlarını ele aldılar. ide’liler, Yener’le gerçekleştirdikleri atölyede şiirin büyülü evreninde keyifli bir yolculuğa çıktı; Necati Cumalı, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Cahit Külebi, Cemal Süreya gibi Türk edebiyatının şiir ustalarının dizelerini ağırladılar, yorumladılar.

Şiir, öykü, masal, tiyatro oyunu, roman türlerinde yüz onun üstünde eser vererek; 2013’te Kosova’da “Yılın Çocuk Kitapları Yazarı” ödülüne değer görülen ve 2012’de (Literature İn Flux) Doğu Avrupa ve Türkiye’yi içine alan kültürlerarası edebiyat buluşmasında ülkemizi temsil eden, çocuk edebiyatının Nobeli sayılan Andersen Ödülü için 2018 yılı Türkiye adayı olarak gösterilen Mavisel Yener, şiirin sanatsal bir ifade biçimi olarak kullanılmasında farkındalık oluşturmanın önemini vurguladı.

Mavisel Yener İle Şiir Atölyesi Mavisel Yener İle Şiir Atölyesi Mavisel Yener İle Şiir Atölyesi Mavisel Yener İle Şiir Atölyesi Mavisel Yener İle Şiir Atölyesi