ide BLOG
ide a
BURSLULUK SINAVI
ÖN KAYIT

Saygı, özlem ve minnetle…

Saygı, özlem ve minnetle…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 80’inci yıl dönümünde okulda gerçekleştirdiğimiz resmi törenle bir kez daha saygı, özlem ve minnetle andık.

Öğrencilerimiz tören öncesinde, Atütürk’e olan minnet ve sevgilerini bir kez daha ifade etmek için Atatürk büstünün önüne çiçek bıraktılar.

10 Kasım saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla tüm yurtta hayat durdu. 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte anma töreni başladı.

Öğrenci birliği başkanımız Hazal Bölükbaş’ın, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nün anlam ve önemine yönelik yaptığı konuşma ile başlayan tören, ortaokul öğrencilerimizin Atatürk’ü, annesi Zübeyde Hanım, babası Ali Rıza Efendi, kız kardeşi Makbule Atadan ve silah arkadaşlarının ağzından anlattıkları “Atatürk Oratoryosu” ile devam etti.

5. Sınıf öğrencimiz Delfin Bahar Üründül’ün piano performansı ardından, 3. Sınıf öğrencimiz Yaz Alkın ve 7. Sınıf öğrencimiz Zeynep İdil Çakır yas temalı dans gösterisi sergilediler.

ide korosunun seslendirdiği “Resimdeki Atatürk” ve “Atatürk’üm” şarkılarıyla anma töreni son buldu.

Saygı, özlem ve minnetle… Saygı, özlem ve minnetle… Saygı, özlem ve minnetle… Saygı, özlem ve minnetle… Saygı, özlem ve minnetle… Saygı, özlem ve minnetle… Saygı, özlem ve minnetle… Saygı, özlem ve minnetle…