ide BLOG
ide a
BURSLULUK SINAVI
ÖN KAYIT

Saygı, Sevgi ve Özlemle….

Saygı, Sevgi ve Özlemle….

“Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.”

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk

 ide’liler Ulu Önderimiz Atatürk’ü Saygı, Sevgi ve Özlemle Andılar..

 
Sana teşekkürlerini iletmek seninle ilgili hislerini paylaşmak isteyen pek çok ide'li burada!

ide öğrenci, öğretmen ve çalışanları Mustafa Kemal Atatürk Kimdir? sorusuna yanıt verdiler. Atatürk ile ilgili hissettiklerini, düşüncelerini ve özlemlerini dile getirirken Ata’mızı hüzünlü bir şekilde andılar.

Saygıyla..
ide öğrencileri 10 Kasım’da Atatürk’ün Sevdiği Şarkıları Dinleyerek okula giriş yaptılar. Atatürk’ün Ses Kaydı ile Nutuk’tan sözler dinleyerek saat 09:05 geçe Ulu Önderimiz Atatürk’ün Aziz Hatırasına Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızı okudular. Atatürk Büstü önünde çiçek bırakarak Atamıza saygılarını sundular.

Sevgiyle..

10 Kasım Atatürk’ü anma programı ide konferans salonunda gerçekleşti. 7.sınıf öğrencileri Doruk Aslan’ın Türkçe, Beren Elmas Kılıçoğlu’nun İngilizce sunumları ile başlayan program , 6. Sınıf öğrencilerimizin “Atam Mustafa Kemal Paşa” , ‘’Atam Rahat Uyu’’ ve ‘’Gözleri Aşka Gülen’’  adlı koro performanslarıyla devam etti. Sonrasında, 5. Sınıf öğrencisi Melek Kaplan’ın kendi yazdığı ‘’Ağlama Kasım’’ şiir performansıyla devam etti.

Özlemle…

Sosyal bilgiler zümre başkanı Tesfire Güneş’in “Rakamlar ve Az Bilinen Yönleriyle Mustafa Kemal Atatürk” adlı sunumunu dinledikten sonra Atamıza ait pek çok bilgi öğrenci ve öğretmenlerimiz tarafından tekrar hatırlanarak anma töreni son buldu.

ide okulları olarak aynı zamanda düzenlediğimiz  Cumhuriyet ve Atatürk Santranç ve Masa Tenisi Turnavası kazananlarımız belli oldu. Öğrenilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Saygı, Sevgi ve Özlemle…. Saygı, Sevgi ve Özlemle…. Saygı, Sevgi ve Özlemle…. Saygı, Sevgi ve Özlemle…. Saygı, Sevgi ve Özlemle…. Saygı, Sevgi ve Özlemle…. Saygı, Sevgi ve Özlemle…. Saygı, Sevgi ve Özlemle…. Saygı, Sevgi ve Özlemle…. Saygı, Sevgi ve Özlemle…. Saygı, Sevgi ve Özlemle…. Saygı, Sevgi ve Özlemle…. Saygı, Sevgi ve Özlemle…. Saygı, Sevgi ve Özlemle…. Saygı, Sevgi ve Özlemle…. Saygı, Sevgi ve Özlemle…. Saygı, Sevgi ve Özlemle…. Saygı, Sevgi ve Özlemle…. Saygı, Sevgi ve Özlemle…. Saygı, Sevgi ve Özlemle….