ide BLOG
ide a
BURSLULUK SINAVI
ÖN KAYIT

Yalvaç Ural’la “Anadolu Efsaneleri” Söyleşisi

Yalvaç Ural’la “Anadolu Efsaneleri” Söyleşisi

 ide’de Kültür Sanat Günleri kapsamında, ortaokul öğrencilerimiz Yalvaç Ural ile buluştu.

5 sınıf öğrencilerimiz, ana dil dersi güdümlü okuma çalışmaları kapsamında yarı yıl tatilinde okudukları “Anadolu Efsaneleri” adlı eserin yazarı Yalvaç Ural ile gerçekleştirdikleri sohbette; Anadolu topraklarına ait ve sözlü edebi geleneğin değerli bir parçası olan efsaneleri, bu efsanelerin gerçekle bağlantısını, efsanelerdeki mitolojik unsurları ele aldı.

Milliyet Çocuk, Kirpi dergilerinin editörlüğünü yapan ve Oxford University Press tarafından "Dört Türk Öykücü” den biri olarak adlandırılan, Hollanda'daki 5. Uluslararası Çocuk Şiir Festivali'nde, "Armonikanın Şairi", "Dünya Çocuk Şiirinin Şampiyonu" seçilen usta şair; merak duygusunun ve araştırma becerisinin okuma alışkanlığı kazanma üzerindeki öneminin de altını çizdi.

 

Yalvaç Ural’la “Anadolu Efsaneleri” Söyleşisi Yalvaç Ural’la “Anadolu Efsaneleri” Söyleşisi Yalvaç Ural’la “Anadolu Efsaneleri” Söyleşisi Yalvaç Ural’la “Anadolu Efsaneleri” Söyleşisi Yalvaç Ural’la “Anadolu Efsaneleri” Söyleşisi Yalvaç Ural’la “Anadolu Efsaneleri” Söyleşisi Yalvaç Ural’la “Anadolu Efsaneleri” Söyleşisi Yalvaç Ural’la “Anadolu Efsaneleri” Söyleşisi