ide BLOG
ide a
BURSLULUK SINAVI
ÖN KAYIT

ide Aile Akademisi’nde Prof. Dr. Belma Tuğrul ile Gerçekleşecek “Çocuk Musun Sen?” Konulu Seminer Programına Davetlisiniz!

ide Aile Akademisi’nde Prof. Dr. Belma Tuğrul ile Gerçekleşecek “Çocuk Musun Sen?” Konulu Seminer Programına Davetlisiniz!

Çocuk gelişimci, oyun dostu ve araştırmacı Öğr. Üyesi Prof. Dr. Belma Tuğrul ile gerçekleştireceğimiz “Çocuk musun sen?” konu başlıklı seminer programına tüm velilerimizi bekliyoruz.

Saygılarımızla,

ide okulları

PROF. DR BELMA TUĞRUL KİMDİR?

1960 yılında Istanbul’da doğan Prof. Dr. Belma Tuğrul, 1983 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi okumuştur. 5000’den fazla 3- 6 yaş gurubu çocuğun öğretmenliğini yapmış olan Tuğrul Halen Istanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitim Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmakta ve Kuzey Kıbrıs’ta Uluslararası Final Üniversitesi’nde de dersler vermektedir. Dünya Oyun Birliği (IPA- International Play Association) üyesi ve bu birliğin Türkiye temsilcisidir. Aynı zamanda Global düzeyde dünya da kutlanmakta olan okul dışarıda günü Outdoor Classroom Day’in Türkiye temsilcisi olan Prof. Dr. Belma Tuğrul ondan fazla ulusal ve uluslararası meslek birliğine ve sivil toplum kuruluşuna üye ve bilim kurulları üyesidir. Millî Eğitim Bakanlığı Okulöncesi Eğitimi programlarının geliştirilmesinde alan uzmanı olarak çalışan ve Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK, UNICEF, Kalkınma Ajansları, Avrupa Birliği, Üniversitelerin Bilimsel Araştırma Projeleri BAP gibi 20 den fazla projede danışmanlık, yürütücülük, koordinatörlük, asistanlığı yapan Tuğrul’un çocuklara ve ailelere yönelik çocuk kitapları ve uygulama kitapları da bulunmaktadır. Çocuklar için eğitsel materyaller tasarlamış ve televizyon programları için içerik ve senaryolar yazmıştır. Çocuklarla oyun, yaratıcılık, çocuklarla felsefe, matematik ve erken çocuklukta alternatif eğitim modelleri üzerinde çalışmakta ve çocukların oyun hakkı savunucusu olarak tanınmaktadır.