ide BLOG
ide a
BURSLULUK SINAVI
ÖN KAYIT

ide’liler Kayak Kampında

ide’liler Kayak Kampında

Çocuklarda çeviklik ve denge kontrolü kazandırması, koordinasyonun geliştirilmesi,özgüven geliştirmeye katkısı ve sosyalleşmeyi sağlaması açısından kış sporları içinde en fazla ilgi duyulan dalların başında kayak sporu gelmektedir.

Kış sporlarına olan ilgiyi arttırmak ve sevdirmek amacıyla Şubat ayında düzenlediğimiz kayak kampında, ortaokul öğrencilerimiz 3 gün süren eğitimler ve çeşitli aktivitelerle keyifli vakit geçirdiler.

Uludağ Kayak Merkezi’nde uzman eğitmenler eşliğinde, toplam 10 saat eğitim alan öğrencilerimiz, kayak üstünde durma ve denge alıştırmaları yaparak, kar sapanı ve yön değiştirmeyi öğrendiler. Eğitimler boyunca, kayma tekniklerinin yanı sıra, kayarken nelere dikkat etmeleri gerektiğine dair bilgiler de paylaşıldı.

Kayak deneyimi yaşayan öğrencilerimiz, eğitimleri başarıyla tamamlayarak pistte hünerlerini sergiledi. 

Beden eğitimi derslerinde öğrencilerimizin fiziksel gelişimine katkıda bulunurken, aynı zamanda okul içi ve okul dışı aktivitelerle farklı spor branşlarını deneyimlerini destekliyoruz.

ide’liler Kayak Kampında ide’liler Kayak Kampında ide’liler Kayak Kampında ide’liler Kayak Kampında ide’liler Kayak Kampında ide’liler Kayak Kampında ide’liler Kayak Kampında ide’liler Kayak Kampında ide’liler Kayak Kampında ide’liler Kayak Kampında ide’liler Kayak Kampında