ide BLOG
ide a
BURSLULUK SINAVI
ÖN KAYIT

Yalvaç Ural ile Anadolu Efsaneleri Söyleşisi

Yalvaç Ural ile Anadolu Efsaneleri Söyleşisi

5 ve 6. sınıf öğrencilerimiz ana dil dersi okuma becerileri kapsamında bahar tatilinde okudukları “Anadolu Efsaneleri” adlı güdümlü okuma kitabının yazarı Yalvaç Ural ile gerçekleştirdikleri sohbette; farklı kültür ve medeniyetlerin beşiği olan Anadolu’da geçen efsaneleri, efsane türünün kendine has özelliklerini ve diğer edebi türlerle ilişkisini ele aldı.

Milliyet Çocuk, Kirpi dergilerinin editörlüğünü yapan, Oxford University Press tarafından "Dört Türk Öykücü” den biri olarak adlandırılan ve Hollanda'daki 5. Uluslararası Çocuk Şiir Festivali'nde, "Armonikanın Şairi", "Dünya Çocuk Şiirinin Şampiyonu" seçilen usta şair, ide’lilerle şiir kitabı “Mırname” den de şiirler inceledi. Sözlü, yazılı dilde ana dilini doğru ve etkili kullanmakla ilgili önemli noktaların altını çizen Ural, sözcük türetme oyunlarıyla söyleşiyi renklendirdi.

Yalvaç Ural ile Anadolu Efsaneleri Söyleşisi Yalvaç Ural ile Anadolu Efsaneleri Söyleşisi Yalvaç Ural ile Anadolu Efsaneleri Söyleşisi Yalvaç Ural ile Anadolu Efsaneleri Söyleşisi Yalvaç Ural ile Anadolu Efsaneleri Söyleşisi